הבנות מספרות

במהלך השנה קורות פעילויות רבות בבית המדרש הן פעילויות מיוחדות והן על הסדר. חוויות אלה יחודיות למקום ולכן יוצרות גם חוויה אחרת- מוזמנים לשמוע מה הבנות חושבות על זה:)

סדר גמרא

בבית המדרש כל שיעור מתחיל ב'סדר' – שעה של לימוד בחברותות קבועות. הלמידה בצורה זו היא נפלאה ונהדרת!
אנחנו יכולות לבחור במה להעמיק ואיזה פרשנים ללמוד, והחברותות מאפשרות פתיחת דיונים מעניינים בנושאים שונים הנמשכים גם הרבה מעבר לשעות הלימוד. החברותות מוסיפות עניין ללימוד ואנחנו מספיקות להרחיב, להעמיק ולהגיע לתובנות נהדרות. כמו כן, החברותות מאוד מעודדות ומחזקות את הקשרים החברתיים והאווירה הטובה, כל חברותא מפתחת עולם שלם של בדיחות ואוצר מילים ייחודי. לכל חברותא רובד נוסף של המציאות בו הן נמצאות בזמן החברותא.

במדרשה התיכונית האהובה שלנו לומדים בשבוע 2 סדרי גמרא ולאחר כל סדר לומדים שיעור. בסדר לומדים בחברותות קבועות מסכת סנהדרין, ולאחר מכן יש שיעור עם הרבנית שמבהירה ומחדדת לעומק את הלמידה. אני מאוד אוהבת ללמוד גמרא, קודם כל הלימוד בחברותא נותן לי מקום בלימוד- אני לא באה ל "הרצאה" אלא לומדת בעצמי (ובעזרת החברותא כמובן😊) את הסוגיות והדפים, ודבר שני- הגמרא עצמה מאוד פותחת את הראש וכשמצליחים להבין את הסוגיה זה ממלא את הלב באורות ובשמחה עצומה.

ּ

שבוח"ז – שבוע חזרה

בסוף השליש של השנה עשינו שבוח"ז – שבוע חזרה. זאת אומרת שהיו לנו כל מיני סוגים מגוונים ומרתקים וממש ממש משמעותיים של חזרה על החומר בכל המקצועות הנלמדים בבית המדרש. היו לנו כשבוע וחצי מאוד מאוד אינטנסיביים שבו לא הפסקנו ללמוד ברצינות ובהשקעה רבה. זו הייתה אחת החוויות המשמעותיות שחוויתי. למדתי שאני יכולה ללמוד ברצף המון ויותר משציפיתי מעצמי. זה היה מדהים!

ּ

סדר פ"ש עם בנות מכון מעיין

בכל יום רביעי אנחנו נפגשות עם בנות תכנית מעיין, שזו תכנית לבנות מחו"ל שבאות לשנה בארץ. אנחנו נפגשות אחרי ארוחת הערב, וכל אחת מתיישבת ללמוד את פרשת השבוע עם החברותא הקבועה שלה. מדהים לראות איך בנות מתגברות על פערי השפה ולומדות להכיר מישהי אחרת שבאה ממקום אחר לגמרי שלא היינו פוגשות בשום זמן או מקום אחר. החיבור דרך הלימוד יוצר דבר מאוד מיוחד ונדיר.

Proudly powered by | Theme: HoneyWaves by SpiceThemes