הבנות מספרות

במהלך השנה קורות פעילויות רבות בבית המדרש הן פעילויות מיוחדות והן על הסדר. חוויות אלה יחודיות למקום ולכן יוצרות גם חוויה אחרת- אתם מוזמנים לשמוע מה הבנות חושבות על זה:)

סדר גמרא

בבית המדרש כל שיעור מתחיל ב’סדר’ – שעה של לימוד בחברותות קבועות. הלמידה בצורה זו היא נפלאה ונהדרת!
אנחנו יכולות לבחור במה להעמיק ואיזה פרשנים ללמוד, והחברותות מאפשרות פתיחת דיונים מעניינים בנושאים שונים הנמשכים גם הרבה מעבר לשעות הלימוד. החברותות מוסיפות עניין ללימוד ואנחנו מספיקות להרחיב, להעמיק ולהגיע לתובנות נהדרות. כמו כן, החברותות מאוד מעודדות ומחזקות את הקשרים החברתיים והאווירה הטובה, כל חברותא מפתחת עולם שלם של בדיחות ואוצר מילים ייחודי. לכל חברותא רובד נוסף של המציאות בו הן נמצאות בזמן החברותא.

במדרשה התיכונית האהובה שלנו לומדים בשבוע 2 סדרי גמרא ולאחר כל סדר לומדים שיעור. בסדר לומדים בחברותות קבועות מסכת סוכה, ולאחר מכן יש שיעור עם הרבנית שמבהירה ומחדדת לעומק את הלמידה. אני מאוד אוהבת ללמוד גמרא, קודם כל הלימוד בחברותא נותן לי מקום בלימוד- אני לא באה ל “הרצאה” אלא לומדת בעצמי (ובעזרת החברותא כמובן😊) את הסוגיות והדפים, ודבר שני- הגמרא עצמה מאוד פותחת את הראש וכשמצליחים להבין את הסוגיה זה ממלא את הלב באורות ובשמחה עצומה.

ּ

שבוח”ז – שבוע חזרה

בסוף כל שליש בשנה יש שבוח”ז – שבוע חזרה (לפני חנוכה, לפני פורים, לפני שבועות). בשבוח”ז הראשון (לפני חנוכה תשפ”ב) היו לנו סוגים מגוונים ומרתקים וממש ממש משמעותיים של חזרה על החומר בכל המקצועות הנלמדים בבית המדרש. היו לנו כשבוע וחצי מאוד מאוד אינטנסיביים שבו לא הפסקנו ללמוד ברצינות ובהשקעה רבה. זו הייתה אחת החוויות המשמעותיות שחוויתי. למדתי שאני יכולה ללמוד ברצף המון ויותר משציפיתי מעצמי. זה היה מדהים!

ּ

סדר פ”ש ותורות תפילות – סדר ערב של יום רביעי

ערבי רביעי הם מלאים מתיקות, אין מילה אחרת לתאר את האווירה! אחרי ארוחת ערב, יש אפשרות להגיע להתנדבות עם ארגון “חסדי עירית” שממוקמת בגבעת ושינגטון שדואגת לכ-300 חבילות מזון גדולות מדי שבוע. לאחר מכן, יש הזדמנות ללמוד סדר פ”ש בו הלימוד מכוון ע”י אחת השמיניסטיות, בנוכחות נשנוש מפנק. הדיונים על המהות בפרשה הם עניין לימודי וחברתי כאחד. לאחר מכן, אנחנו נזכרות בדברים שעברו עלינו בשבוע האחרון, מבחינה לימודית וחוויתית, והופכות את התורות שלנו לתפילות. זה מקום של שיתוף מחשבות ותחושות, מקום של תפילת יחיד ותפילת אחת על השנייה. ככה כשאנחנו קמות משם לניגון ולתפילת שחרית, יש תחושה של יחד, והכנה לתפילה מדהימה!

Proudly powered by | Theme: HoneyWaves by SpiceThemes